2-3 KASIM 2024 BOLU-ABANT-KARTEPE-MAŞUKİYE TURU

2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI(SABAH +AKŞAM YEMEKLERİ) DAHİL!

Gezilecek Yerler

BOLU-ABANT-GÖLCÜK GÖLÜ-KARTEPE-ORMANYA-MAŞUKİYE

Konaklama

YARIM PANSİYON

Geceleme

1 GECE

0 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

2-3 KASIM 2024  ABANT-GÖLCÜK GÖLÜ -MUDURNU-GÖYNÜK-YEDİGÖLLER TURU 


AKŞAM YEMEĞİNDE CANLI MÜZİK VE EĞLENCE
BOLU SOYLU OTELDE BİR GECE KONAKLAMA...

...

BOLU - YEDİGÖLLER MİNÜBÜSLERİ FİYATA DAHİLDİR..


KALKIŞ SAATLERİ :

02:45 KAPAKLI 
03:00 Ç.KÖY KİPA KARŞISI(KIVANÇ TEKSTİL ÖNÜ)
04:00 ÇORLU ESKİ KIZ MESLEK DURAĞI

 

 

1.GÜN

Turumuz  sabaha karşı saat  04:00 ‘ da Çorlu  Eski  Kız Meslek  Durağından  hareketle başlar. Yolculuğumuz a  İstanbul , Adapazarı’nı takiben Araç İçi İkramlar Eşliğinde devam ediyoruz.  Sabah  09:00  saatlerinde bölgeye gelen ilk Türklerin yerleştiği, Fatih Sultan Mehmet’in Hocası olan ve Pasteur’dan 400 sene önce mikrobu ilk bulan Akşemsettin’ in memleketi Göynük’e varıyoruz. Burada  Şehirde Akşemsettin Türbesini, Romalılar döneminden beri kullanılan hamam ve 1923–24 yılları arasında İstiklal Zaferimizin anısına yapılmış 1960’da tekrardan restore edilmiş Zafer Kulesine çıkıp Göynük’ü yukardan da fotoğraflama imkânı buluyoruz. Buradaki gezimiz sonrasında rotamızı ; Osmanlı döneminden kalma eserleri kadar tavuk çiftlikleriyle de nam salmış Mudurnu’ya çeviriyoruz. Osmanlının ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Beyazıt Camii ve Hamamını geziyoruz. Bu gezilerin ardından bölgedeki Rumlardan etkilenerek yapılan Armutçular Konağı’nı dışarıdan görüyoruz. Mudurnu’daki gezilerimizi bakırcılar ve eski çarşıları gezerek tamamlıyoruz. Turumuzu tamamladıktan sonra Cennetten bir köşe olan yaklaşık 1.350 metre yüksekliğinde Abant Gölü'ne ulaşıyoruz.
 Yolculuğumuzun ardından  dileyenler Abant Gölü etrafında ve ormanlık alanda isteyenler göl kenarında rehberimizle gezerek ya da ata veya faytona binerek vakit geçirebilirler.. Belirlenen saatte Dileyen Misafirlerimiz ile  mangalda  Sucuk Ekmek ziyafetine katılarak öğle yemeği alabilirler. Köylü pazarında kısa bir alışveriş imkanı ( göl kenarındaki cafelerde dinlenme çay, kahve içme imkanı ) ve serbest zaman tamamlandıktan sonra  ise Bolu’da yer alan otelimize yerleşiyoruz. SOYLU OTEL BOLU

2.GÜN 

 Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından belirlediğimiz saatte otelimizden ayrılıp Bolu’ya geçiyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerimize biniyoruz( minibüsler FİYATA DAHİLDİR!) ve rotamızı olağanüstü doğasıyla meşhur Yedigöller’e çeviriyoruz. 1642 hektar büyüklüğündeki Yedigöller Havzası, 1965 yılında milli park olarak korumaya alınmıştır. Havza kayan kütlelerin vadilerin önlerini kapatması sonucu oluşan,yüzeysel ve yeraltı akışlarıyla birbirine bağlı, kuzeyden güneye 1500 m. mesafede sıralanmış 7 gölden oluşmuştur. Milli park içindeki “Köyyeri” mevkiinde yeni Bizans dönemine ait bulunan kalıntılardan,eski dönemlerde bölgenin bir yerleşim yeri olduğu anlaşılmaktadırMinibüslerimizden inerek; İncegöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl, Kurugöl, Deringöl, Seringöl, Büyükgöl ve sekizinci göl olarak da Yapay Göl ve küçük göllerin bulunduğu Yedigöller’de şelale ve Yediler Çeşmesi’ni doğa yürüyüşü yaparak geziyoruz. Yedigöller gezimizin ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Burada  Vereceğimiz serbest zamanda Dileyen misafirler aperatif olarak sucuk-köfte ekmek..vb alabilirler.  Sonrasında buluşarak bizi bekleyen aracımıza geçerekBolu, İstanbul güzergâhını takip edip dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir daha ki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

  İKİ VE ÜÇ KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI :  TL
  İKİ YETİŞKİN YANINDA (0-6 YAŞ): TL
  İKİ YETİŞKİN YANINDA(6-12 YAŞ): TL
  SNGL ODA FARKI(TEK KİŞİ): TL

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Araç İçi İkramlar (Soğuk içecekler, çay,kahve,kek,su)                                               

*Çevre Gezileri

 *Turizm Bakanlığı'ndan Kokartlı Profesyonel Rehberler

 *1 Gece Bolu Soylu Otel'de Yarım Pansiyon Konaklama (Akşam Yemeği + Sabah Kahvaltısı)

 *1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 *Mercedes Tourismo veya Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım

*Yedigöller Minübüs Ücreti 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm Özel Harcamalar


*Müze Ören Yeri Girişle

Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.