25-28 EKİM 2024 YUNANİSTAN-MAKEDONYA-BULGARİSTAN TURU

3 GÜN 2 GECE KONAKLAMALI YUNANİSTAN-MAKEDONYA-BULGARİSTAN TURU+YEMEKLİ MAKEDON GECESİ DAHİL!!

Gezilecek Yerler

YUNANİSTAN-MAKEDONYA-BULGARİSTAN

Konaklama

yarım pansiyon

Geceleme

2 GECE

240 €'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

YUNANİSTAN-MAKEDONYA-BULGARİSTAN TURU

Yunanistan( Selanik)- Skopje
Bitola(Manastır) – Ohrid – Tetova (Kalkandere)-Üsküp-Bulgaristan-Sofya


EKSTRA YOK!


 

*OHRİD'DE YEMEKLİ VE MÜZİKLİ MAKEDON GECESİ
* OHRİD Gölü Tekne Turu
* Matka Kanyonu Tekne Turu
*Üsküp'te Akşam Yemeği Dahil!

 

 

BU TURA KATILACAK MİSAFİRLERİN KIRMIZI/YEŞİL PASAPORT SÜRELERİNİN EN AZ 6 AY OLMASI GEREKMEKTEDİR!
VİZESİ OLAN MİSAFİRLERİN VİZELERİNİN MULTİ(ÇOK GİRİŞLİ) OLMASI GEREKMEKTEDİR!
VİZE ALAN MİSAFİRLER; SEYAHAT ETMEDEN ÖNCE VİZEYİ ALDIKLARI ÜLKEYE İLK OLARAK GİRİŞ-ÇIKIŞ YAPMAK ZORUNDADIRLAR!

ÖNEMLİ NOT:

 

Değerli Misafirlerimiz turlarımızda rezervasyon esnasında sabit koltuk verilmektedir. Yalnız 3 kişilik katılımlarda 3. Kişi için lütfen yer durumunu acente ile görüsünüz.

 

İADE ŞARTLARI:

Tüketici, hizmetin başlamasına 1 ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici , hizmetin başlamasından 15-20 gün önce iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50 sini ,15 günden az bir süre kaldığı takdirde tamamını acenteye ödemek zorundadır.!

 

KALKIŞ NOKTALARI:

21:45 KAPAKLI
22:00 Ç.KÖY KİPA KARŞISI(KIVANÇ TEKSTİL ÖNÜ)
22:30 ORİON
23:00 ÇORLU ESKİ KIZ MESLEK DURAGI
23:40 Tekirdağ Sahil Özcanlar Köfte Önü


TUR DETAYI:
1.Gün 16/05/2024 ÇORLU-SELANİK
Gezimizin ilk günü, saat 23:00 itibariyle Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi Durağı ve 23:40 da Tekirdağ Sahil Özcanlar Köfte Önü hareketi ile Keşan üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanması ardından Dedeağaç, Gümülcine İskeçe ve Kavala üzerinden Selanik `e varışımızı gerçekleştiriyoruz.

2.Gün 17/05/2024 SELANİK – RESNE – BİTOLA – OHRİD
Selanik'e varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Gezimize öncelikle Selanik’i tepeden görebilecek olduğumuz Selanik Kalesini ziyaret ederek başlıyoruz. Selanik şehir turu esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Rotanda, Bedesten - Hamza Bey Cami, Aya.Sophia, Agi.Dimitrios kilisesi, Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Şehir turunun ardından sonrası Skopje Bitola’ya (Manastir) hareket ediyoruz. Varışımıza müteakip görülecek yerler arasında Şirok Sokak, Bedesten, İshak Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yasayacağımız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadiyesi yer almaktadır. Bitola ziyaretimiz ardından İlk durağımız Resne ve İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne'li Niyazi'nin Sarayını ziyaret ediyor sonrasında otelimize transfer. Belirlenen saatte resepsiyonda buluşup Akşam Yemeğini alacağımız restaurantımıza geçiyoruz Geceleme otelimizde. Inex Olgica 5* OHRİD

Kişi başı 1 tane alkolsüz içeçek +Makedon Gecesi+Folklör Gösterisi ve Akşam Yemeği Dahil!

3.Gün 18/05/2024 OHRİD –TETOVA(KALKANDELEN)-ALACA CAMİİ- MATKA KANYONU – ÜSKÜP
Sabah kahvaltısının ardından Makedonya’nın incisi Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz. Sonrasında misafirlerimiz ile düzenlenecek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılıyoruz. Ohrid gölü tekne turumuzun ardından Üsküp’e yola çıkış.Yol üzerinde Tetova (Kalkandelen) ‘ da duruyor Alaca Camiini fotografladıktan sonra Üsküp gezimize başlamadan önce ilk olarak muhteşem doğası ile bizi karşılayacak olan Matka Kanyonu'na gidiyoruz. burada bizi bekleyen teknelere binerek Misafirlerimizi büyüleyecek bir manzarayı izlemek ,bu anlara şahit olmak ve fotograflamak için Matka Kanyonu Tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu güzel tekne turu sonrası
Üsküp e varisimizi gerçekleştirip Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Geceleme otelimizde. Skopje (ÜSKÜP) Otelimiz merkezi konumda olduğu için tur fiyatına dahil olan misafirler akşam yemeği için Üsküp’ün meşhur köftesinin tadına bakabilirler.Otel Bushi resort and Spa 5*
ÜSKÜP

4.Gün 19/05/2024 ÜSKÜP – SOFYA -ÇORLU
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kumanova üzerinden SOFYA'ya ulaşıyoruz. Varışımız sonrası panaromik şehir turumuza Başlıyoruz.; St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise'si, Aya Sofya Kilise'si, AleksanderNevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Şehir turu sonrası Sofya’da serbest zaman veriyoruz. Dileyenler serbest zamanda yemek yiğebilirler. Ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemlerinden sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

18 YAŞ ALTI MİSAFİRLER YALNIZ BAŞINA VEYA ANNE- BABADAN BİRİYLE SEYAHAT EDECEKSE EĞER NOTERDEN ONAYLI ANNE-BABA İMZALI MUVAFFAKATNAME ALMAK ZORUNDADIRLAR!!!

TUR ÜCRETİ:

(2 VE 3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI ) :240 EURO
SİNGLE (TEK KİŞİLİK ODADA) KİŞİ:90 EURO
2 YETİŞKİN YANINDA 0-5 YAŞ :140 EURO

TUR BAŞLANGIÇ TARİHİNE BİR AY KALAYA KADAR İPTAL HAKKI MEVCUTTUR!

MAKEDON GECESİ YEMEK MENÜSÜ:
Karisik salata,
Makedon koftesi,
Meze cesitleri
1 Alkolsuz icecek
Tatli
Su

ÜSKÜP AKŞAM YEMEĞİ MENÜSÜ:

Salata
Kuru Fasülye
Üsküp Köftesi
1 İçecek

 

YURTDIŞI TURLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN VİZE KURALLARI

 

 

 

Yurtdışı Turlarımıza Katılım Sağlayacak Yeşil Pasaport Sahibi Misafirlerimizin Tur Başlangıç Tarihinden, Bitimine Kadar Pasaportlarının En Az 90 Gün Süreye Sahip Olması Gerekmektedir!

 

 

Yurtdışı Turlarımıza Katılım Sağlayacak Olan Çifte Vatandaşlarımızın (Avrupa Vatandaşlarımızın) Pasaport Geçerlilik Süresi Yok İse; Yanlarında Oturum Kartlarını ve TC Kimliklerini Taşımaları Gerekmektedir!

 

 

Schengen Ülkelerine Yapılacak Turlarda Misafirlerin Schengen Vize Sahibi Olması Gerekmektedir! Vize Sahibi Misafirlerin, Vize Kullanımı Hakkında Bilgi Sahibi Olması Gerekir! ( Multi Vizesi Olmalı Ve Vize Gün Sayısının Dolmamış Olması Gerekir!) Tek Girişli Vize Sahibi Olan Misafirlerin Vizeleri Tek Kullanımlıktır! Ve Hangi Ülkeden Vize Alındı İse O Ülkeye Giriş Yapma Zorunluluğu Mevcuttur! Tek Kullanımlık Vize İle Başka Ülkeye Giriş-Çıkış Yapamaz!

 

 

Bulgaristan’ a Seyahat Edecek Misafirlerin Schengen Vizesi Var İse Vizenin Tabii Olduğu Ülkeye Giriş-Çıkış Yapma Zorunluluğu Vardır! Yapılmadı ise Sınır Kapılarından Geri Dönme Durumu Mevcuttur!

 

 

NOT : Yukarıda Yer Alan Vize Kuralları Gereğince ; Bu krallara Uyulmadığı Yada Gözardı Edildiği Takdirde ; Misafirin Yaşayacağı Herhangi Bir Sıkıntıdan Acentemiz Kesinlikle Sorumlu Değildir! Yukarıdaki Kurallara Uyulmamasından Doğacak Sıkıntılarda Tur Ücret İadesi Yapılmamaktadır!

 

 

 

Yurtdışına Çıkacak Olan Her Misafirin Yurtdışı Seyahat Sigortası Olmak Zorundadır! Schengen Vizesi Alan Yolcuların Vize Alınırken Sigorta Yapma Zorunluluğundan Dolayı Yapılan Sigortalar Tur Boyunca Geçerlidir! Ancak Sigortanın Başlangıç Ve Bitiş Sürelerinin Misafir Tarafından Kontrol Edilmesi Gerekmektedir! Biten Sigortalar İçin Acentemiz Destek Sağlamaktadır. 100 tl Karşılığında Yurtdışı Seyahat Sigortası Yapılır! Sınır Kapılarında Sigorta İle İlgili Yaşanan Sıkıntılardan Acentemiz Sorumlu Tutulmayacaktır!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler* Lüks otobüsler ile ulasim
* Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
* 1 Gece Ohri’de Konaklama ve Sabah ve akşam yemekleri
* 1 Gece Üsküp ‘de Konaklama - Sabah Kahvaltısı
* 1 Gece Üsküp'de Akşam Yemeği
* Selanik , Bitola ( Manastır ), Resne, Ohrid, Tetova ( Kalkandelen ), Üsküp, Sofya Panoramik şehir turları
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
* Şehir Vergileri
* Araç içi çay kahve ikramı
*Makedonya Ohrid'de canlı müzik ve folklör Gösterisi eşliğinde Akşam Yemekli ''MAKEDON GECESİ''
*OHRİD Gölü Tekne Turu
*Matka Kanyonu Tekne Turu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 * Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
* Otelde alınan ekstralar.
* Tüm kişisel harcamalar
* Öğle yemekleri
*150 TL Yurt Dışı çıkış harcı
*Yurtdışı Seyhat Sağlık Sigortası
*OHRİD Gölü Tekne Turu
*Matka Kanyonu Tekne Turu

* VİZE BAŞVURULARINDA YAPILAN SİGORTALARIN GEÇERLİLİK SÜRESİ VAR İSE   BU TUR  İÇİN   EKSTRA SİGORTA  YAPTIRMANIZA GEREK  YOKTUR   AKTİF SİGORTANIZ  GEÇERLİDİR


Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.