13-15 ARALIK 2024 ROMANYA BÜKREŞ BULGARISTAN- VELİKO TARNOVO NOEL PAZARI TURU

2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI (SABAH KAHVALTISI DAHİL)

Gezilecek Yerler

ROMANYA-BÜKREŞ-OLD TOWN-NİKOLAY ÇAVUŞESKU / ELENA ÇAVUŞESKU VİLLASI-ÜNİVERSİTESİ MEYDANI-DEVRİM MEYDANI-HERNESTAOU PARKI-VELİKO TARNOVO-KIRK AZİZLER KİLİSESİ-ULUSAL MÜZE

Konaklama

ODA-KAHVALTI

Geceleme

1 GECE

140 €'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

13-15 ARALIK 2024 

PROMOSYON TUR

NOEL PAZARI TURU

BİR GECE KONAKLAMALI ROMANYA-BÜKREŞ-BULGARİSTAN-VELİKO TURNOVO TURUEKSTRA TUR ÜCRETİ YOKTUR!!

 

 TUR HAREKET SAATLERİ :

KAPAKLI 19:45
Ç.KÖY KİPA AVM KARŞISI(KIVANÇ TEKSTİL ÖNÜ):20:00
ÇORLU ESKİ KIZ MESLEK : 21.00
ORİON:20.30
TEKİRDAĞ
LÜLEBURGAZ
BABAESKİTUR DETAYI:

1.GÜN 03/12/2024 ÇORLU-BÜKREŞ

Turumuz gece saat 21:00’da belirlediğimiz noktalardan hareketle başlayıp, Dereköy sınır kapısından geçerek devam eder.

2.GÜN 14/12/2024 BÜKREŞ

Burgas Aytos ve Şumen’i takiben sabahın ilk saatlerinde Doğunun Paris'i diye tariflenen, Romanya’nın Başkenti Bükreş’e çeviriyoruz. Şehir turumuzun ilk durağı BÜKREŞ KÖY MÜZESİ (DİMİTRİE GUSTİ ULUSAL KÖY MÜZESİ ) . On hektarlık alana yayılan müze 17. ve 20. yy arasında inşa edilmiş otantik köy yapılarını içerir. Bu yapılar Romanya nın kırsal mimarisini sergilemek üzere seçilmiş ve bulundukları yerden getirilip parkın içinde yeniden inşa edilmiştir . Müze kronolojik açıdan Avrupada kurulun 3. Açık Hava müzesidir . Bu müze ziyaretimizden sonra Parlamento Sarayı , Üniversite Meydanı , Devrim Meydanı , Komünist Parti Binası , Basın Binası , Carol I Heykeli , Aetherium Binası , Ömer Hayyam Heykeli , Hernestaou Parkı , Havacılar Heykeli , Zafer Takı , Eski Şehir , Merkez Bankası Binası , Tarih Müzesi , Askeri Garnizon Ve Atamızın Büstü görülecek Başlıca Yerler Arasındadır. Şehir Turumuzun Ardından Konaklama Yapacağımız Otelimize Geçiş Yapıyoruz . Otele yerleştikten sonra belirlenen saatte buluşarak Fiyata Dahil olan ve Avrupa'nın en zarif  Noel başkentlerinden biri olan Bükreş'te NoelPazarına gidiyoruz... Burada Noel ışıklarıyla süslenmiş Bükreş'i görüp, El sanatları ve yerel Noel tatlıları alışverişi yapabilir,Constitutional meydanındaki Noel pazarını deneyimleyebilirsiniz. Burada Gecirecegimiz eglenceli zaman sonrasında tekrar otelemize dönecegiz. Geceleme Otelimizde. İbis Bucharest Politehnica Hotel


3.GÜN 15/12/2024 BÜKREŞ-VELİKO TURNOVO-ÇORLU

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından yapacağımız gümrük geçisi sonrasında ilk durağımız RUSCUK LEVENT TABYA , Burada RUSCUK u panaromik olarak fotoğraflayıp güzergahımızı Bulgaristan Veliko Tarnovo’ya çeviriyoruz . Veliko Tarnovo II Bulgar Kralığı’nın eski başkenti olup Avrupa’da ortaçağa kalelerinin en iyi korunmuş olarak günümüze kadar gelmiş olmasıyla ünlüdür. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik turda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Kilisesi, Carevec Kalesi, Asen Anıtı, Samovodska Çarşısı görülecektir. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi aldıktan sonra Türkiye’ye doğru yola çıkıyoruz.Yol üzerinde vereceğimiz market molasında Bulgaristan a özgü olan ürün alışverişlerimizi yapıp Edirne Kapıkule Gümrük Kapısından geçip Çorlu’ya varış.


TUR ÜCRETLERİ  : 

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI :140 EURO

2 YETİŞKİN YANINDA 0-5 YAŞ ÇOCUK : 100 EURO

TEK KİŞİ KONAKLAMA :170 EUROYURTDIŞI TURLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN VİZE VE GENEL KURALLAR

 

  • Yurtdışı Turlarımıza Katılım Sağlayacak Yeşil Pasaport Sahibi Misafirlerimizin Tur Başlangıç Tarihinden, Bitimine Kadar Pasaportlarının En Az 90 Gün Süreye Sahip Olması Gerekmektedir!

 

  • Yurtdışı Turlarımıza Katılım Sağlayacak Olan Çifte Vatandaşlarımızın (Avrupa Vatandaşlarımızın) Pasaport Geçerlilik Süresi Yok İse;  Yanlarında Oturum Kartlarını ve TC Kimliklerini Taşımaları Gerekmektedir!

 

  • Schengen Ülkelerine Yapılacak Turlarda Misafirlerin Schengen Vize Sahibi Olması Gerekmektedir! Vize Sahibi Misafirlerin, Vize Kullanımı Hakkında Bilgi Sahibi Olması Gerekir! ( Multi Vizesi Olmalı Ve Vize Gün Sayısının Dolmamış Olması Gerekir!)  Tek Girişli Vize Sahibi Olan Misafirlerin Vizeleri Tek Kullanımlıktır! Ve Hangi Ülkeden Vize Alındı İse O Ülkeye Giriş Yapma Zorunluluğu Mevcuttur! Tek Kullanımlık Vize İle Başka Ülkeye Giriş-Çıkış Yapamaz!

 

  • Bulgaristan’ a Seyahat Edecek Misafirlerin Schengen Vizesi  Var İse Vizenin Tabii Olduğu Ülkeye Giriş-Çıkış Yapma Zorunluluğu Vardır! Yapılmadı ise Sınır Kapılarından Geri Dönme Durumu Mevcuttur!

 

NOT :   Yukarıda Yer Alan Vize Kuralları Gereğince ; Bu krallara Uyulmadığı Yada Gözardı Edildiği Takdirde ; Misafirin Yaşayacağı Herhangi Bir Sıkıntıdan Acentemiz Kesinlikle Sorumlu Değildir! Yukarıdaki Kurallara Uyulmamasından Doğacak Sıkıntılarda Tur Ücret İadesi Yapılmamaktadır!

 

  • Yurtdışına Çıkacak Olan Her Misafirin Yurtdışı Seyahat Sigortası Olmak Zorundadır! Schengen Vizesi Alan Yolcuların Vize Alınırken Sigorta Yapma Zorunluluğundan Dolayı Yapılan Sigortalar Tur Boyunca Geçerlidir! Ancak Sigortanın Başlangıç Ve Bitiş Sürelerinin Misafir Tarafından Kontrol Edilmesi Gerekmektedir! Biten Sigortalar İçin Acentemiz Destek Sağlamaktadır. 100 tl Karşılığında Yurtdışı Seyahat Sigortası Yapılır! Sınır Kapılarında Sigorta İle İlgili Yaşanan Sıkıntılardan Acentemiz Sorumlu Tutulmayacaktır!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Gidiş-dönüş Ulaşım
*Araç İçi İkramlar (Günde 1 defa 500ml su ve sıcak-soğuk içecekler)
*Türkçe Rehberlik Hizmeti
*1 Gece Bükreş'te Oda-Kahvaltı Konaklama

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Özel Harcamalar
* Schengen Vize Ücreti  (Yeşil pasaportlar muaftır.)
* Yurt Dışı Çıkış Harcı 150 TL
*Tüm Öğlen Ve Akşam Yemekleri
*Tüm müze ve saray girişleri

**YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI

( ZORUNLUDUR // TUR SÜRESİNCE )


- VİZE BAŞVURULARINDA YAPILAN SİGORTALARIN GEÇERLİLİK SÜRESİ VAR İSE BU TUR İÇİN EKSTRA SİGORTA YAPTIRMANIZA GEREK YOKTUR AKTİF SİGORTANIZ GEÇERLİDİR

- SEYAHAT SİGORTASI YAPTIRMAK İSTEMEYEN MİSAFİRLERİMİZİN ; GÜMRÜK GEÇİŞLERİNDE VE TUR ESNASINDA YAŞANABİLECEK SİGORTANIN KAPSAMIŞ OLDUĞU SAĞLIK GÜVENCELERİNDEN MUAF KALACAKTIR . TUR ESNASINDA SİGORTASI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZDEN REHBERİMİZ TARAFINDAN , SİGORTA REDDİNE DAYALI İMZALI KAĞIT ALINACAKTIR

Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.