29 AĞUSTOS-1 EYLÜL 2024 KAPADOKYA-KAYSERİ-ANKARA ANITKABİR TURU

3 GÜN 2 GECE KONAKLAMA+SABAH KAHVALTISI+AKŞAM YEMEĞİ DAHİL!

Gezilecek Yerler

Kapadokya-Ihlara Vadisi-Kaymaklı Yer altı Şehri-Ürgüp-Göreme Açık Hava Müzesi-Güvercinlik Vadisi-Derbent Vadisi-Paşabağları-Onyx Atölyesi-Çömlek Atölyesi-Kayseri-Hunat Hatun Külliyesi-Kayseri Kalesi-Döner Kümbet-Kapalı Çarşı-Tuz Gölü-Ankara-Anıtkabir

Konaklama

YARIM PANSİYON

Geceleme

3 GÜN 2 GECE

7.000 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

 

 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINA ÖZEL...29 AĞUSTOS-1 EYLÜL 2024
KAPADOKYA - KAYSERİ-ANKARA TURU
5*LI PERİSSİAHOTEL FARKI İLE...

KALKIŞ NOKTALARI:

19:15 SARAY OTOGAR
19:45 KAPAKLI
20:00 Ç.KÖY KİPA AVM KARŞISI(KIVANÇ TEKSTİL ÖNÜ)
21.00 ÇORLU ESKİ KIZ MESLEK DURAĞI
21:30 SİLİVRİ ÇORLU DURAĞI

!!BU TURDA SABİT KOLTUK SATIŞI YAPILMAKTADIR. LÜTFEN REZERVASYON VE TUR SATIŞI ESNASINDA ACENTE GÖREVLİSİNDEN KOLTUK NUMARANIZI İSTEMEYİ UNUTMAYINIZ!!

 

1.GÜN 29/08/2024
Turumuz saat 21.00' da Çorlu’ dan eski kızmeslek durağından hareketle başlar. İstanbul, Bolu, Ankara’yı takiben, sabah saatlerinde Kapadokya bölgesine varıyoruz.

2.GÜN 30/08/2024
Bölgedeki dağların püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgarın aşındırmasıyla ortaya çıkan Kapadokya bölgesini gezmeye başlıyoruz. Bölgeye vardığımızda sırasıyla Selime köyü ve Selime Katedralini panoramik olarak görüyoruz. Güzergâhımız üzerinde kanyon - vadi olan doğa harikası, Ağaçaltı, Yılanlı gibi kiliseleri görmek üzere Ihlara Vadisi'ne iniyoruz. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Kaymaklı Yeraltı Şehri gezerek, Kaymaklı ilçesini panoramik görüyoruz. Sonrasında bölgede yetişen, oldukça lezzetli çifte kavrulmuş kabak çekirdeği alma imkanı veriyoruz. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi'nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkii'nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası sonrasında, Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, mimarisi bölgeye özgü olan konağa geziyoruz. Bölgede yetişen üzümlerden yapılan şarabın üretim yeri olan Turasan Şarap Fabrikasını gezme imkanımız oluyor. Otele varış, akşam yemeği ve konaklama. Dileyen misafirlerimizle Kapadokya Türk Gecesine gidilecektir. (EKSTRA)

3.GÜN: 31/08/2024
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Kayseri'ye hareket ediyoruz. Şehir merkezinde gezimize başlıyoruz. İlk olarak Kayseri Kalesi ve Kayseri Surları gözümüze çarpıyor. Bu alan içerisinde gözümüze Roma İmparatoru 3. Gordious zamanında (Ms. 238-244 ) inşa edilmiş olan Kayseri Kalesini (İç kale , Kuyumcular Çarşısı, Kale Camiisi), Cumhuriyet Meydanındaki Saat Kulesini , Mahberi Honat Hatun Külliyesi ve Döner Kümbeti göreceğiz.Şehir Merkezinde sucuk ve pastırma alışverişi ve öğle yemeğimizi almak için serbest zaman veriyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından turumuzu tamamlayıp dönüşe geçiyoruz. Bölgeye dönmemizin Ardından Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Müze içindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), mutfak, kiler, şaraphane ve İncil' in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında.Programımızı tamamladıktan sonra Otelimize dönüyoruz. Akşam Yemeği ve Geceleme Otelimizde.

4. GÜN: 01/09/2024 PAZAR
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Kapadokya Bölgesini gezmeye devam ediyoruz. Güvercinlik Vadisini ilk göreceğimiz yerler arasında, 9.Yüzyıla kadar Güvercinlerin bakıldığı bölgede, kuşların gübreleri üzüm bağları için çok yararlı olduklarını tespit etmişlerdi ve güvercin bakımına çok önem vermişlerdi. Bölgede patlayan volkanların lavlarının oluşturduğu, bölgeye özgü oniks taşının işlendiği ve satıldığı mağazaya giderek, hediyelik alma imkanı veriyoruz. Sonrasında, adeta bir açık hava müzesini andıran bölgede sırasıyla, bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile M.S. 9. Y.Y. arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi'ni panoramik olarak görüp fotoğraflıyoruz. Çanak çömlek atölyesini geziyoruz. O bölgeye özgü toprakla üretilen Avanos ilçesindeki çanak-çömlek yapım atölyesini geziyoruz. Paşa bağları, Derventler' in ardından Başkentimiz Ankara’ya varıyoruz. Burada programımızda yer alan Atamızın Ebedi İstirahatgahı olan Anıttepe’de yer alan Anıtkabir’e ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra ise dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalar bırakıp başka bir turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

TUR ÜCRETİ:
2 VE 3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI: 7000TL
SNGLE (TEK KİŞİ) FİYAT : 8750TL
(0-6 YAŞ) 2 YETİŞKİN YANINDA :  4000TL
(6-12 YAŞ) 2 YETİŞKİN YANINDA:5000 TL

ÖNEMLİ NOT: GÜNÜBİRLİK TURLARDA EN GEÇ 7 GÜN ; KONAKLAMALI TURLARDA EN GEC 15 GÜN ÖNCESİNDE ACENTEYE TURA KATILIM SAĞLANMAYACAGINA DAİR BİLGİ VERİLMELİDİR! AKSİ TAKDİRDE TUR ÜCRETİ İADE EDİLMEYECEKTİR!HASTALIK..VS DURUMLARDA MİSAFİRİN HASTA OLDUGUNA DAİR BİR BELGE İBRAZ ETMESİ ZORUNLUDUR!
BU TURDA ARACIMIZ İSTANBUL GÜZERGAHI ÜZERİNDEN YOLCU ALAMAMAKTADIR. DÖNÜŞTE TRAFİK YOĞUNLUĞUNA GÖRE HENDEK KUZEY MARMARA OTOYOLU KULLANILARAK 23:59-01:00 SAATLERİ ARASINDA TAHMİNİ ÇORLUYA VARIŞIMIZ GERÇEKLEŞMEKTEDİR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Gidiş – Dönüş Ulaşım
*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre Gezileri
*2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehber
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*Seyahat Sağlık Sigortası (tur süresince)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm Öğlen Yemekleri
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Tüm Özel Harcamalar
*Müze Kart(60tl)-Öğrenciler kart ibraz ederek %50 indirimli alabilir.
*Öğretmenler,Gazi kartı olanlar,Engelli kartı olanlar(refakatçi ile)ücretsiz giriş yapabilir.
*Kapadokya Türk Gecesi
*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
*ATV-SAFARİ TURU (1 atv 2 kişiliktir ücret )
*Sabah Balon Seyri(15 kişi olduğu takdirde otobüs kaldırılacaktır.)

Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.