31 ARALIK 2023-1 OCAK 2024 YILBAŞINA ÖZEL BULGARİSTAN SOFYA - PLOVDİV TURU

2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI

Gezilecek Yerler

SOFYA-PLOVDİVSt. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise´si, Aya Sofya Kilise´si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı -Ordu Evini -Nöbet TEPE-

Konaklama

Ramada by Wyndham Sofia

Geceleme

2 GÜN 1 GECE

100 €'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

31 ARALIK 2023-1 OCAK 2024 YILBAŞINA ÖZEL 

 BULGARİSTAN  SOFYA -  PLOVDİV TURURamada by Wyndham Sofia Konaklamalı...


 

 HAREKET SAATLERİ:

23:45 KAPAKLI
00:00 CERKEZKÖY KİPA AVM KARŞISI(KIVANÇ TEKSTİL ÖNÜ)
00:00 TEKİRDAĞ SAHİL ÖZCANLAR KÖFTE
01:00 ÇORLU ESKİ KIZ MESLEK DURAĞI
01:45 LÜLEBURGAZ
02:15 BABAESKİ


 


TUR DETAYI: ,


1. Gün CUMARTESİ

Çorlu>> Edirne

Turumuza 01:00’da Çorlu Eski Kız meslek durağından hareket ile yolculuğumuza başlıyoruz. Çorlu- Edirne-Kapıkule karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Haskovo–Plovdiv-Sofya karayolu takip edilerek Sofya'ya yolculuk.

 

Çorlu>> Edirne >> Sofya
2. Gün PAZAR

Yaklaşık yolculuk süresi normal hava şartları ve gümrük geçiş süreleri dâhilinde yedi saat sürmektedir. Sabah saatlerinde SOFYA' ya ulaşıyoruz. Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da panaromik şehir turumuza Başlıyoruz.; St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise'si, Aya Sofya Kilise'si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Şehir turu sonrası serbest zaman veriyoruz.Burada misafirlerimiz Öğlen yemeği alabilirler.Tur programızı tamamladıktan sonra Şehir merkezinde yer alan otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. 

Ramada by Wyndham Sofia

 
Sofya >> Plovdiv>> Çorlu

3.GÜN PAZARTESİ

Sabah Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv merkeze geçiyoruz. Plovdiv uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Verilecek serbest zaman tamamladıktan sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde Kısa bir mola vermek için Mustafa Markete ugruyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında, Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemlerinden sonra Türkiye' ye giriş yapıyoruz. Misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.FİYATLAR:
2 VE 3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI: 100 EURO
SNGL FARKI :  35 EURO
2 YETİŞKİN YANINDA 0-2 YAŞ : ÜCRETSİZ
2 KİŞİ YANINDA 2-4YAŞ COCUK: 60 EURO
4 YAŞ ÜZERİ : 100 EURO


YURTDIŞI TURLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN VİZE KURALLARI

 

  • Yurtdışı Turlarımıza Katılım Sağlayacak Yeşil Pasaport Sahibi Misafirlerimizin Tur Başlangıç Tarihinden, Bitimine Kadar Pasaportlarının En Az 90 Gün Süreye Sahip Olması Gerekmektedir!

 

  • Yurtdışı Turlarımıza Katılım Sağlayacak Olan Çifte Vatandaşlarımızın (Avrupa Vatandaşlarımızın) Pasaport Geçerlilik Süresi Yok İse;  Yanlarında Oturum Kartlarını ve TC Kimliklerini Taşımaları Gerekmektedir!

 

  • Schengen Ülkelerine Yapılacak Turlarda Misafirlerin Schengen Vize Sahibi Olması Gerekmektedir! Vize Sahibi Misafirlerin, Vize Kullanımı Hakkında Bilgi Sahibi Olması Gerekir! ( Multi Vizesi Olmalı Ve Vize Gün Sayısının Dolmamış Olması Gerekir!)  Tek Girişli Vize Sahibi Olan Misafirlerin Vizeleri Tek Kullanımlıktır! Ve Hangi Ülkeden Vize Alındı İse O Ülkeye Giriş Yapma Zorunluluğu Mevcuttur! Tek Kullanımlık Vize İle Başka Ülkeye Giriş-Çıkış Yapamaz!

 

  • Bulgaristan’ a Seyahat Edecek Misafirlerin Schengen Vizesi  Var İse Vizenin Tabii Olduğu Ülkeye Giriş-Çıkış Yapma Zorunluluğu Vardır! Yapılmadı ise Sınır Kapılarından Geri Dönme Durumu Mevcuttur!

 

NOT :   Yukarıda Yer Alan Vize Kuralları Gereğince ; Bu krallara Uyulmadığı Yada Gözardı Edildiği Takdirde ; Misafirin Yaşayacağı Herhangi Bir Sıkıntıdan Acentemiz Kesinlikle Sorumlu Değildir! Yukarıdaki Kurallara Uyulmamasından Doğacak Sıkıntılarda Tur Ücret İadesi Yapılmamaktadır!

 

  • Yurtdışına Çıkacak Olan Her Misafirin Yurtdışı Seyahat Sigortası Olmak Zorundadır! Schengen Vizesi Alan Yolcuların Vize Alınırken Sigorta Yapma Zorunluluğundan Dolayı Yapılan Sigortalar Tur Boyunca Geçerlidir! Ancak Sigortanın Başlangıç Ve Bitiş Sürelerinin Misafir Tarafından Kontrol Edilmesi Gerekmektedir! Biten Sigortalar İçin Acentemiz Destek Sağlamaktadır. 100 tl Karşılığında Yurtdışı Seyahat Sigortası Yapılır! Sınır Kapılarında Sigorta İle İlgili Yaşanan Sıkıntılardan Acentemiz Sorumlu Tutulmayacaktır!

 

 

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Luks Marmara Travel otobusleri ile ulasim
Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
Grand Hotel Plovdiv'te 1 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama
Programda belirtilen panoramik şehir turları
Arac ici ikramlar
Şehir vergileri
Gümrük Vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Otelde alınan ekstralar
Tüm kişisel harcamalar
Tüm Yemekler
Vize bedeli 175 Euro (Yeşil Pasaport veya Schgen vizesi Sahiplerı Vizeden Muaftırlar)
Yurtdışı çıkış harcı 150 TL

YURT DIŞI SEYAHAT SİGORTASI 150 TL 


- VİZE BAŞVURULARINDA YAPILAN SİGORTALARIN GEÇERLİLİK SÜRESİ VAR İSE BU TUR İÇİN EKSTRA SİGORTA YAPTIRMANIZA GEREK YOKTUR
AKTİF SİGORTANIZ GEÇERLİDİR

 


- SEYAHAT SİGORTASI YAPTIRMAK İSTEMEYEN MİSAFİRLERİMİZİN ; GÜMRÜK GEÇİŞLERİNDE
VE TUR ESNASINDA YAŞANABİLECEK SİGORTANIN KAPSAMIŞ OLDUĞU SAĞLIK GÜVENCELERİNDEN MUAF KALACAKTIR .
TUR ESNASINDA SİGORTASI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZ OLMASI DURUMUNDA;
YURT DIŞINDA YAŞANACAK HERHANGİ BİR OLUMSUZ SÜREÇTE ,ŞİRKETİMİZ MADDİ MANEVİ MUAF SAYILACAKTIR.!


Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.