31 EKİM-3 KASIM 2024 CADILAR BAYRAMI ROMANYA-TRANSİLVANYA-ŞATOLAR-BULGARİSTAN TURU

3 GÜN 2GECE KONAKLAMALI+GİDİŞ DÖNÜŞ ULASIM+REHBERLİK+TRANSİLVANYA TURU DAHİL!

Gezilecek Yerler

ROMANYA-BÜKREŞ-OLD TOWN-NİKOLAY ÇAVUŞESKU / ELENA ÇAVUŞESKU VİLLASI-ÜNİVERSİTESİ MEYDANI-DEVRİM MEYDANI-HERNESTAOU PARKI-BRAN-BRAŞOV-SİNAİA-KARANLIK KİLİSE-PELEŞ SARAYI-DRAKULA ŞATOSU-VELİKO TARNOVO-KIRK AZİZLER KİLİSESİ-ULUSAL MÜZE

Konaklama

ODA-KAHVALTI

Geceleme

3 GÜN 2 GECE KONAKLAMA

200 €'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

31 EKİM-3 KASIM 2024 

CADILAR BAYRAMI

ROMANYA-BÜKREŞ-TRANSİLVANYA-ŞATOLAR VE BULGARİSTAN TURUEKSTRA TUR ÜCRETİ YOKTUR!!

TRANSİLVANYA ŞATOLAR TURUMUZ FİYATA DAHİLDİR!!

 

MERKEZİ KONUMDAKİ CH BUCHAREST OTEL FARKI İLE.. 

 

               

AVRUPA BİRLİĞİ OTURUMU OLANLAR VE ÇOK GİRİŞLİ  BULGARİSTAN VİZESİ OLANLAR BU TURA KATILABİLİRLER..!


BU TURA KATILACAK MİSAFİRLERİN KIRMIZI/YEŞİL PASAPORT SÜRELERİNİN EN AZ 6 AY OLMASI GEREKMEKTEDİR!

 

VİZESİ OLAN MİSAFİRLERİN VİZELERİNİN MULTİ(ÇOK GİRİŞLİ) OLMASI GEREKMEKTEDİR!

 

VİZE ALAN MİSAFİRLER; SEYAHAT ETMEDEN ÖNCE VİZEYİ ALDIKLARI ÜLKEYE İLK OLARAK GİRİŞ-ÇIKIŞ YAPMAK ZORUNDADIRLAR!


ÖNEMLİ NOT:

Değerli Misafirlerimiz turlarımızda rezervasyon esnasında sabit koltuk verilmektedir. Yalnız 3 kişilik katılımlarda 3. Kişi için lütfen yer durumunu acente ile görüsünüz.

 

İADE ŞARTLARI:

Tüketici, hizmetin başlamasına 1  ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici , hizmetin başlamasından 15-20  gün önce iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50 sini ,15 günden az bir süre kaldığı takdirde tamamını acenteye ödemek zorundadır.!

 TUR HAREKET SAATLERİ :

KAPAKLI 19:45
Ç.KÖY KİPA AVM KARŞISI(KIVANÇ TEKSTİL ÖNÜ):20:00
ÇORLU ESKİ KIZ MESLEK : 21.00

 

 

1.GÜN 31/10/2024 PERŞEMBE
Turumuz gece saat 21:00’da belirlediğimiz noktalardan hareketle başlayıp, Dereköy sınır kapısından geçerek devam eder.


2.GÜN 01/11/2024 CUMA
Burgas Aytos ve Şumen’i takiben sabahın ilk saatlerinde Romanya’nın Başkenti Bükreş’e çeviriyoruz. Şehir turumuzun ilk durağı BÜKREŞ KÖY MÜZESİ (DİMİTRİE GUSTİ ULUSAL KÖY MÜZESİ ) . On hektarlık alana yayılan müze 17. ve 20. yy arasında inşa edilmiş otantik köy yapılarını içerir. Bu yapılar Romanya nın kırsal mimarisini sergilemek üzere seçilmiş ve bulundukları yerden getirilip parkın içinde yeniden inşa edilmiştir . Müze kronolojik açıdan Avrupada kurulun 3. Açık Hava müzesidir . Bu müze ziyaretimizden sonra Parlamento Sarayı , Üniversite Meydanı , Devrim Meydanı , Komünist Parti Binası , Basın Binası , Carol I Heykeli , Aetherium Binası , Ömer Hayyam Heykeli , Hernestaou Parkı , Havacılar Heykeli , Zafer Takı , Eski Şehir , Merkez Bankası Binası , Tarih Müzesi , Askeri Garnizon Ve Atamızın Büstü görülecek Başlıca Yerler Arasındadır. Şehir Turumuzun Ardından Konaklama Yapacağımız Otelimize Geçiş Yapıyoruz . Ardından Dileyen misafirlerimiz otelimizin merkezi konumda olması sebebi ile Akşam dışarı çıkabilirler.

 

3.Gün 02/11/2024 CUMARTESİ
Bükreş Transilvanya (Şatolar Turu) Sabah kahvaltı sonrası Transilvanya Turumuza Başlıyoruz ,yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran aynı zamanda Romanya’nın en ünlü kayak merkezi olan Sinaia şehrine varıyoruz, Avrupa’nın en güzel ve romantik şatolarından biri olan kendimizi adeta bir masalın içindeymişiz gibi hissedeceğimiz Peleş Sarayını ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz . Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Şatosunu ziyaret ediyoruz. Girişinde kurulan pazardan Romanya’ya özgü hediyelik alışverişimizi yaptıktan sonra tarihi güzellikleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko stilinde inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde İstanbul ve Viyana arasında en büyük Gotik kilise olarak bilinen Kara Kilise, Şehir surları, Romanya’nın en dar sokağı, Catherines Kapısı, Eski Meclis Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrası akşam yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Bükreş deki otelimize takribi varış 22.00 suları ve konaklama.

 

4.GÜN 03/11/2024 PAZAR
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından yapacağımız gümrük geçisi sonrasında ilk durağımız RUSCUK LEVENT TABYA , Burada RUSCUK u panaromik olarak fotoğraflayıp güzergahımızı Bulgaristan Veliko Tarnovo’ya çeviriyoruz . Veliko Tarnovo II Bulgar Kralığı’nın eski başkenti olup Avrupa’da ortaçağa kalelerinin en iyi korunmuş olarak günümüze kadar gelmiş olmasıyla ünlüdür. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik turda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Kilisesi, Carevec Kalesi, Asen Anıtı, Samovodska Çarşısı görülecektir. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi aldıktan sonra Türkiye’ye doğru yola çıkıyoruz.Yol üzerinde vereceğimiz market molasında Bulgaristan a özgü olan ürün alışverişlerimizi yapıp Edirne Kapıkule Gümrük Kapısından geçip Çorlu’ya varış.


MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ :


ROMANYA KÖY MÜZESİ : 15 LEİ (3 EURO )

TRANSİLVA yanın İNCİSİ PELEŞ SARAYI :50 LEİ (10 EURO )

DRAKULA BRAN KALESİ : 50 LEİ (10 EURO )

BRAŞOV KARA KLİSE : 10 LEİ (2 EURO )


NOT: MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ GÜNCEL FİYATLAR OLUP ; DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR! GİRİŞ ZORUNLULUĞU YOKTUR , MİSAFİRLEİRMİZ ZİYARET ETMEK İSTEDİĞİ MÜZE ÖDEMESİNİ BİREYSEL YAPACAKTIR . ÖDEMELER NAKİT VE LEİ OLARAK KABUL EDİLMEKTEDİR
( ACENTAMIZ TARAFINDAN BÖLGEDE , CHANGE OFİSLERİNDE PARANIZI BOZDURMA İMKANI SAĞLANACAKTIR )

 

 

ÖNEMLİ NOT2: BU TURA KATILACAK MİSAFİRLERİMİZ ARASINDA HERHANGİ BİR SCHENGENİ ALAN  MİSAFİRLERİMİZİN ; VİZE ALDIĞI ÜLKEYE ÖNCELİKLİ GİRİŞ CIKIŞ YAPMASI ZORUNLUDUR! AKSİ TAKDİRDE BULGARİSTAN YADA FARKLI BİR AVRUPA ÜLKESİNİN  SINIR KAPISINDA MİSAFİRİ ÜLKEYE ALMAMA HAKKI VARDIR!!

 

 

 


TUR ÜCRETİ:

2 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI: 200 euro

2 YETİŞKİN YANINDA 0-5 YAŞ : 135 euro                                                                                             

TEK KİŞİ KONAKLAMA FİYATI : 275 euroTUR BAŞLANGIÇ TARİHİNE BİR AY KALAYA KADAR İPTAL HAKKI MEVCUTTUR! İPTAL DURUMUNDA ;İADELER NAKİT YAPILACAKTIR! KREDİ KARTINA
TAKSİTLİ ÖDEME YAPAN MİSAFİRLERE İADE YAPILIRKEN KART KOMİSYONU KESİLEREK ÖDEME YAPILACAKTIR!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Gidiş-dönüş Ulaşım

*Araç İçi İkramlar (çay - kahve )

*Türkçe Rehberlik Hizmeti

*2 Gece Bükreş'te Oda-Kahvaltı Konaklama

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Özel Harcamalar

* Yurt Dışı Çıkış Harcı 150 TL

*Tüm Öğlen Ve Akşam Yemekleri

*MÜZE Ören yeri giriş Ücretleri

 

- SEYAHAT SİGORTASI YAPTIRMAK İSTEMEYEN MİSAFİRLERİMİZİN ; GÜMRÜK GEÇİŞLERİNDE
VE TUR ESNASINDA YAŞANABİLECEK SİGORTANIN KAPSAMIŞ OLDUĞU SAĞLIK GÜVENCELERİNDEN MUAF KALACAKTIR .
TUR ESNASINDA SİGORTASI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZ OLMASI DURUMUNDA;
YURT DIŞINDA YAŞANACAK HERHANGİ BİR OLUMSUZ SÜREÇTE ,ŞİRKETİMİZ MADDİ MANEVİ MUAF SAYILACAKTIR.!


Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.