27-29 EKİM 2022 ROMANYA -ŞATOLAR - BULGARİSTAN TURU

140 €'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

3 GÜN 2 GECE KONAKLAMALI+REHBERLİK HİZMETİ+GİDİŞ-DÖNÜŞ ULAŞIM DAHİL

27-30  EKİM 2022 ROMANYA-BÜKREŞ-TRANSİLVANYA-ŞATOLAR  TURU
TUR HAREKET SAATLERİ 

ÇORLU ESKİ KIZ MESLEK : 21.00
1.GÜN   27.10.2022
 
 
 Turumuz gece saat 21:00’da belirlediğimiz  noktalardan hareketle başlayıp, Dereköy sınır kapısından geçerek devam eder.


2.GÜN 28.10.2022  
  
 Burgas  Aytos ve Şumen’i takiben sabahın ilk saatlerinde  Romanya’nın Başkenti Bükreş’e  çeviriyoruz. Şehir  turumuzun  ilk durağı BÜKREŞ KÖY MÜZESİ (DİMİTRİE GUSTİ  ULUSAL KÖY MÜZESİ ) . On hektarlık alana yayılan müze  17.  ve  20.  yy  arasında inşa edilmiş otantik köy yapılarını içerir. Bu yapılar Romanya nın kırsal mimarisini sergilemek üzere seçilmiş  ve bulundukları yerden getirilip parkın içinde yeniden inşa edilmiştir  . Müze kronolojik açıdan Avrupada kurulun 3. Açık Hava müzesidir . Bu müze ziyaretimizden sonra  Parlamento Sarayı , Üniversite Meydanı , Devrim Meydanı , Komünist Parti Binası , Basın Binası , Carol I Heykeli , Aetherium Binası , Ömer Hayyam Heykeli , Hernestaou Parkı , Havacılar Heykeli , Zafer Takı , Eski Şehir , Merkez Bankası Binası , Tarih Müzesi , Askeri Garnizon Ve Atamızın Büstü görülecek Başlıca Yerler Arasındadır. Şehir Turumuzun Ardından Konaklama Yapacağımız Otelimize  Geçiş Yapıyoruz . Ardından Dileyen misafirler ile ücretsiz olarak yapacağımız Gece Turuna çıkacağız. Gelmek isteyen misafirler ile Rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşarak Bükreş'i bir de ışıklı gecesiyle görmüş olacağız.... 3.Gün  29.10.2022   
 Bükreş Transilvanya (Şatolar Turu) 
Sabah kahvaltı sonrası Transilvanya Turumuza Başlıyoruz  ,yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran aynı zamanda Romanya’nın en ünlü kayak merkezi olan Sinaia şehrine varıyoruz, Avrupa’nın en güzel ve romantik şatolarından biri olan kendimizi adeta bir  masalın içindeymişiz  gibi hissedeceğimiz Peleş Sarayını ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz . Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Şatosunu ziyaret ediyoruz. Girişinde kurulan pazardan Romanya’ya özgü hediyelik alışverişimizi yaptıktan sonra  tarihi güzellikleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko stilinde inşa edilmiş  tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde İstanbul ve Viyana arasında en büyük Gotik kilise olarak bilinen Kara Kilise, Şehir surları, Romanya’nın en dar sokağı, Catherines Kapısı, Eski Meclis Binası göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrası akşam yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında  Bükreş deki otelimize takribi  varış  22.00 suları ve konaklama.4.GÜN  30.10.2022  
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından yapacağımız gümrük geçisi sonrasında ilk durağımız RUSCUK LEVENT TABYA   , Burada RUSCUK u panaromik olarak fotoğraflayıp   güzergahımızı  Bulgaristan  Veliko Tarnovo’ya  çeviriyoruz .  Veliko Tarnovo II Bulgar  Kralığı’nın eski başkenti olup Avrupa’da ortaçağa kalelerinin en iyi korunmuş olarak günümüze kadar gelmiş olmasıyla ünlüdür. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik turda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Kilisesi, Carevec Kalesi, Asen Anıtı, Samovodska  Çarşısı  görülecektir. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi aldıktan  sonra  Türkiye’ye  doğru yola çıkıyoruz.Yol üzerinde vereceğimiz market molasında Bulgaristan a özgü olan ürün  alışverişlerimizi yapıp  Edirne Kapıkule Gümrük Kapısından geçip Çorlu’ya varış.


MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ :

ROMANYA KÖY MÜZESİ  : 15 LEİ (3 EURO )

TRANSİLVA yanın İNCİSİ  PELEŞ SARAYI :50  LEİ (10 EURO )

DRAKULA BRAN KALESİ : 50 LEİ (10 EURO )

 
BRAŞOV KARA KLİSE :  10 LEİ  (2  EURO )

NOT: MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ  GÜNCEL FİYATLAR OLUP ;     GİRİŞ ZORUNLULUĞU  YOKTUR   , MİSAFİRLEİRMİZ ZİYARET ETMEK İSTEDİĞİ   MÜZE ÖDEMESİNİ BİREYSEL YAPACAKTIR . ÖDEMELER NAKİT VE LEİ OLARAK KABUL EDİLMEKTEDİR
( ACENTAMIZ TARAFINDAN  BÖLGEDE , CHANGE OFİSLERİNDE  PARANIZI BOZDURMA İMKANI SAĞLANACAKTIR )


 


 


TUR ÜCRETİ 


2 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI:  140 EURO

TEK KİŞİ KONAKLAMA FİYATI :  185 EURO TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Gidiş-dönüş Ulaşım

*Araç İçi İkramlar (çay - kahve )

*Türkçe Rehberlik Hizmeti

*2 Gece Bükreş'te Oda-Kahvaltı Konaklama


TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm Özel Harcamalar

* Yurt Dışı Çıkış Harcı 150 TL

*Tüm Öğlen Ve Akşam Yemekleri

*MÜZE ÖREN GİRİŞ YERLERİ NOT1: BU TURA   BULGARİSTAN OTURUM KARTI  MULTİ BULGAR VİZESİ   VE MULTİ SCHENGEN  VİZE İLE    KATILIM SAGLAYABİLİRSİNİZ!!!

NOT2:18 YAŞ ALTI MİSAFİRLER YALNIZ BAŞINA VEYA ANNE- BABADAN BİRİYLE SEYAHAT EDECEKSE EĞER NOTERDEN ONAYLI ANNE-BABA İMZALI MUVAFFAKATNAME ALMAK ZORUNDADIRLAR!!!


NOT4: YEŞİL PASAPORTLU MİSAFİRLERİMİZİN PASAPORT BİTİŞ SÜRESİNİN EN AZ 3 AY(90 GÜN) DEN FAZLA OLMASI GEREKLİDİR!

NOT5: GÜMRÜK KANUNU GEREĞİNCE KAPIDAN ALINMASI GEREKEN ALKOL 1 LT YÜKSEK ALKOLLÜ VE 3 KARTON SİGARA ŞEKLİNDEDİR.

NOT6: ARAÇ İÇİNDE ALKOL ALMAK VEYA ELEKTRONİK SİGARA İÇMEK KESİNLİKLE YASAKTIR. BU TARZ DURUMLARDA YOLCUNUN TURLA İLİŞİĞİ KESİLECEKTİR.!

 

Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.