16-19 HAZİRAN 2024 KURBAN BAYRAMI KAPADOKYA-KAYSERİ-ANKARA ANITKABİR TURU

3 GÜN 2 GECE KONAKLAMALI(SABAH KAHVALTISI+AKŞAM YEMEĞİ) DAHİL!!!

Gezilecek Yerler

GÜVERCİNLİK-UÇHİSAR-GÖREME-ÇAVUŞİN-AVANOS-DERBENT VADİSİ-AŞIKLAR VADİSİ-PAŞABAĞLARI-AVANOS-ÜÇGÜZELLER-IHLARA VADİSİ-KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ-NARLI GÖL-TUZ GÖLÜ-KAYSER-ERCİYES-ANKARA-ANITKABİR

Konaklama

yarım pansiyon

Geceleme

3 GÜN 2 GECE

7.500 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

                                              

KURBAN BAYRAMI

KAPADOKYA - KAYSERİ-ANKARA TURU


5*LI PERİSSİA OTEL FARKI İLE..
 

 

 

 

KALKIŞ NOKTALARI:

20:15 KAPAKLI
20:30 Ç.KÖY KİPA AVM KARŞISI(KIVANÇ TEKSTİL ÖNÜ
21:15 ÇORLU ESKİ KIZ MESLEK DURAĞI


!!BU TURDA SABİT KOLTUK SATIŞI YAPILMAKTADIR. LÜTFEN REZERVASYON VE TUR SATIŞI ESNASINDA ACENTE GÖREVLİSİNDEN KOLTUK NUMARANIZI İSTEMEYİ UNUTMAYINIZ!!

 

1.GÜN 16/06/2024 PAZAR

Turumuz saat 21.00' da Çorlu’ dan eski kızmeslek durağından hareketle başlar. İstanbul, Bolu, Ankara’yı takiben, sabah saatlerinde Kapadokya bölgesine varıyoruz.

 

2.GÜN 17/06/2024 PAZARTESİ

Bölgedeki dağların püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgarın aşındırmasıyla ortaya çıkan Kapadokya bölgesini gezmeye başlıyoruz. Bölgeye vardığımızda sırasıyla Selime köyü ve Selime Katedralini panoramik olarak görüyoruz. Güzergâhımız üzerinde kanyon - vadi olan doğa harikası, Kırkdamaltı gibi kiliseleri görmek üzere Ihlara Vadisi'ne iniyoruz. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Kaymaklı Yeraltı Şehri gezerek, Kaymaklı ilçesini panoramik görüyoruz. Sonrasında bölgede yetişen, oldukça lezzetli çifte kavrulmuş kabak çekirdeği alma imkanı veriyoruz. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi'nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkii'nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası sonrasında, Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, mimarisi bölgeye özgü olan konağa geziyoruz. Bölgede yetişen üzümlerden yapılan şarabın üretim yeri olan Turasan Şarap Fabrikasını gezme imkanımız oluyor. Otele varış, akşam yemeği ve konaklama. Dileyen misafirlerimizle Kapadokya Türk Gecesine gidilecektir. (EKSTRA)

 


3.GÜN: 18/06/2024 SALI 

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Kayseri'ye hareket ediyoruz. Şehir merkezinde gezimize başlıyoruz. İlk olarak Kayseri Kalesi ve Kayseri Surları gözümüze çarpıyor. Bu alan içerisinde gözümüze Roma İmparatoru 3. Gordious zamanında (Ms. 238-244 ) inşa edilmiş olan Kayseri Kalesini (İç kale , Kuyumcular Çarşısı, Kale Camiisi), Cumhuriyet Meydanındaki Saat Kulesini , Mahberi Honat Hatun Külliyesi ve Döner Kümbeti göreceğiz.Şehir Merkezinde sucuk ve pastırma alışverişi ve öğle yemeğimizi almak için serbest zaman veriyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından turumuzu tamamlayıp dönüşe geçiyoruz. Bölgeye dönmemizin Ardından Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Müze içindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), mutfak, kiler, şaraphane ve İncil' in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında.Programımızı tamamladıktan sonra Otelimize dönüyoruz. Akşam Yemeği ve Geceleme Otelimizde.

 

4. GÜN: 19/06/2024 ÇARŞAMBA

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Kapadokya Bölgesini gezmeye devam ediyoruz. Güvercinlik Vadisini ilk göreceğimiz yerler arasında, 9.Yüzyıla kadar Güvercinlerin bakıldığı bölgede, kuşların gübreleri üzüm bağları için çok yararlı olduklarını tespit etmişlerdi ve güvercin bakımına çok önem vermişlerdi. Bölgede patlayan volkanların lavlarının oluşturduğu, bölgeye özgü oniks taşının işlendiği ve satıldığı mağazaya giderek, hediyelik alma imkanı veriyoruz. Sonrasında, adeta bir açık hava müzesini andıran bölgede sırasıyla, bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile M.S. 9. Y.Y. arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi'ni panoramik olarak görüp fotoğraflıyoruz. Çanak çömlek atölyesini geziyoruz. O bölgeye özgü toprakla üretilen Avanos ilçesindeki çanak-çömlek yapım atölyesini geziyoruz. Paşa bağları, Derventler' in ardından Ülkemizin en önemli doğal kaynaklarından olan Tuz Gölünü ziyaret ediyoruz. Bu göl, çok fazla tuz, mineral ve faydalı pek çok madde içermektedir. Ayrıca kendisi tuz açısından dünyanın en zengin göllerinden biridir: Yılda 300 bin ton tuz sağlar.Elbette oraya vardığımızda tuz konusundaki verimliliğinden faydalanmayacağız; onun saf ve eşsiz güzelliğinin tadını çıkaracağız. Beyazlığı, duruluğu ve ılık suları o kadar güzel bir manzara yaratacak ki manzarasının fotoğraflarını çekmekten asla yorulmayacaksınız. Dinlendirici ve huzur dolu atmosfer, bol temiz hava ve bu cennetvari yerde olmanın heyecan verici hissi içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkaracaktır..Buradaki fotograf molası sonrası Başkentimiz Ankara’ya varıyoruz. Burada programımızda yer alan Atamızın Ebedi İstirahatgahı olan Anıttepe’de yer alan Anıtkabir’e ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra ise dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalar bırakıp başka bir turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


TUR ÜCRETİ:

2 VE 3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI:  7.500 TL

 

SNGLE (TEK KİŞİ) FARKI GECELİK : 9500 TL

 

(0-5YAŞ) 2 YETİŞKİN YANINDA :5000 TL

 

(5-12 YAŞ) 2 YETİŞKİN YANINDA:6250 TL

 

TUR BAŞLANGIÇ TARİHİNE BİR AY KALAYA KADAR İPTAL HAKKI MEVCUTTUR! 

BU TURDA ARACIMIZ İSTANBUL GÜZERGAHI ÜZERİNDEN YOLCU ALAMAMAKTADIR. DÖNÜŞTE TRAFİK YOĞUNLUĞUNA GÖRE HENDEK KUZEY MARMARA OTOYOLU KULLANILARAK 23:59-01:00 SAATLERİ ARASINDA TAHMİNİ ÇORLUYA VARIŞIMIZ GERÇEKLEŞMEKTEDİR.Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Gidiş – Dönüş Ulaşım
*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre Gezileri
*2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
*2  Açık Büfe Akşam yemeği
*2  Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehber
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*Seyahat Sağlık Sigortası (tur süresince)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm Öğlen Yemekleri
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Tüm Özel Harcamalar
*Müze Kart(60tl)-Öğrenciler kart ibraz ederek %50 indirimli alabilir.
*Öğretmenler,Gazi kartı olanlar,Engelli kartı olanlar(refakatçi ile)ücretsiz giriş yapabilir.
*Kapadokya Türk Gecesi
*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
*ATV-SAFARİ TURU (1 atv 2 kişiliktir ücret )
*Sabah Balon Seyri(15 kişi olduğu takdirde otobüs kaldırılacaktır.)

Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.