11 EYLÜL 2022 ÜSKÜDAR- KUZGUNCUK- BEYLERBEYİ VE TEKNEDE BOĞAZ TURU

330 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

GÜNÜBİRLİK TARİHİ İSTANBUL TURU

ÜSKÜDAR-KUZGUNCUK-BEYLERBEYİ- TEKNE İLE BOĞAZ  TURU
Turumuza Sabah saat 07:00'da Çorlu Eski Kız Meslek Durağından Hareketle başlıyoruz. Araç içi ikramlar eşliğinde  Keyifli Yolculuğumuz başlıyor. Turumuza ilk olarak sabah erken saatte Boğaza nazır Fethi Paşa Korusunda yer alan İBB tesislerinde kahvaltı ile başlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada kahvaltı tabağı alabilirler. (ekstra 24tl) Kahvaltı tabağı almak istemeyenler kafeteryada tost ,çay..vs alabilirler. Kahvaltının ardından  Üsküdar Meydanında 3.Ahmet çeşmesi önünden başlıyoruz ve Mimar Sinan'ın muhteşem bir eseri olan Mihrimah Sultan külliyesini geziyoruz rehberimizin anlatımları eşliğinde.  Ardından İstanbul'un Kuş saraylarıyla en ünlü yapısı Valide Sultan külliyesini geziyoruz, bu muhteşem minik kuş evlerini fotoğrafladıktan sonra Paşa limanı parkı ve Tekel Fabrikası binalarının önünden geçerek yapılacak 1 km'lik kısa bir yürüyüşün ardından Kuzguncuk'a varıyoruz. 
1986-1988 yılları arasında Perran Kutman ve Şevket Altuğ’un oynadığı, annelerimizin favorisi Perihan Abla ile, 2002-2005 yılları arasında Savaş Dinçel, Hasan Kaçan ve Kadir Çöpdemir gibi sanatçıların başrolde oynadığı yıldızlar geçidi kadrosuyla Ekmek Teknesi dizileri Kuzguncuk’ta çekilmiştir. Gezeceğimiz ve göreceğimiz yerler arasında, Kuzguncuk iskelesi, İcadiye, Beth Yaakov sinagogu (dışarıdan), Hagios Yerious Rum kilisesi, Kuzguncuk camii, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni kilisesi, Ekmek Teknesi, Perihan Abla sokağı, Üryanizade sokağı ve cumbalı Osmanlı evleri, Hagios Panteleimon kilisesi, Bostan, Sanat ve tasarım atölyeleri, Cemil Molla köşkü, Marco Paşa köşkü... Öğle yemeği için Kuzguncukta serbest zaman verilecektir. Yemek sonrası aracımıza binerek  Beylerbeyi'ne doğru 15 dakikalık bir yolculuğa çıkıyoruz. 19. Yüzyılın muhteşem bir eseri olan, saray mimarları Balyan Ailesi'nin yaptığı ve Sultan Abdulaziz tarafından yaptırılan Beylerbeyi sarayını gezeceğiz ve son olarak Beylerbeyi sokakları, Hamid-i Evvel Camii ve Beylerbeyi iskelesi... Ve yol boyunca daha nice yapı ve hikayeler bizleri beklemektedir.
Gezimiz yürüyerek yapılacaktır ve saat 16:00 - 17:00 civarlarında bitecektir.  Program bitimi   Beylerbeyinde bizi bekleyen aracımıza  geçerek Üsküdar iskelesine  hareket ediyoruz .  Üsküdar iskelesinde aracımızdan ayrılacak Boğaz turu için teknemize geçerek  yaklaşık 1 buçuk saat sürecek olan boğaz turunun ardından iskeledeki aracımıza geçerek b programımızı sonlandırıp dönüş yolculuğumuza başlıyoruz ..Not : Gezimiz yoğun ve kalabalık lokasyonlarda olacağından  Rehber anlatımını ve yönlendirmelerini daha net ve anlaşılabilir kılabilmek katılım sağlayan misafirlerimize   tur boyunca ücretsiz kulaklık seti temin edilecektir 

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Kültür ve Turizm Bakanlığın’dan kokartlı rehberlik hizmeti.
-Gidiş-dönüş Ulaşım      
 -Araç İçi İkramlar
-TEKNEDE BOĞAZ TURU 
- TUR SÜRESİNCE KULAKLIK SETİ 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

- Sosyal tesislerde alınan kahvaltı

Öğle yemeği ücreti fiyata dahil değildir, Kuzguncukta yemek için serbest zaman verilecektir.

- Beylerbeyi Sarayına giriş kişi başı .... TL'dir. 

 

Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.