15 - 17 ARALIK 2023 KONYA ŞEB-İ ARUS - ANKARA ANITKABİR TURU

2 GÜN 1 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Gezilecek Yerler

KONYA-ANKARA-SİLLE-

Geceleme

2 GÜN 1 GECE

3.250 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

              

15-17 ARALIK 2023 

KONYA ŞEB İ ARUZ – ANKARA ANITKABİR TURU

2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI


 

 

 


AKŞAM YEMEĞİMİZ DIŞARIDA RESTAURANTTA ALINACAKTIR! SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZE KONYA MUTFAGININ EŞSİZ LEZZETLERİNDEN BİRİ OLAN MESHUR KONYA FIRIN KEBABI MENÜ ŞEKLİNDE İKRAM EDİLECEKTİR.!!

 

 

 

KALKIŞ NOKTALARI:

 

20:30 SARAY OTOGAR ÖNÜ
20:45 KAPAKLI
21:00 Ç.KÖY KİPA KARŞISI(KIVANÇ TEKSTİL ÖNÜ)

22:00 ÇORLU ESKİ KIZ MESLEK DURAĞIÖNEMLİ NOT:

Değerli Misafirlerimiz turlarımızda rezervasyon esnasında sabit koltuk verilmektedir. Yalnız 3 kişilik katılımlarda 3. Kişi için lütfen yer durumunu acente ile görüsünüz.

 

İADE ŞARTLARI:

Tüketici, hizmetin başlamasına 1  ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici , hizmetin başlamasından 15-20  gün önce iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50 sini ,15 günden az bir süre kaldığı takdirde tamamını acenteye ödemek zorundadır.!

 

 

 


1.GÜN 15/12/2023

 

Turumuz ESKİ KIZ MESLEK DURAĞINDAN gece saat 21:00 ’da hareketle başlar.

 

 

 

2. GÜN 16/12/2023

 

İstanbul, Bolu ve Ankara’yı takiben yaklaşık 11 saat sürecek yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Türkiye'nin yüz ölçümü bakımından en büyük ili ve Anadolu Selçuklu Devleti ile Karamanoğulları’na başkentlik yapmış Konya’ya varıyoruz. Barışın ve hoşgörünün sembolü olan Konya’da Hristiyanlar ve Müslümanlar yüzyıllarca birlikte yaşamış, birlikte çalışarak bozkırın ortasında adeta bir vaha benzeyen Konya’nın merkezine 8 km uzaklıktaki Sille adındaki küçük semti yaratmışlardır. Sille’de mutlaka görülmesi gereken bir diğer önemli eser ise Aya Elena Kilisesi’dir. Buradaki Aya Elena Kilisesi, camileri, köprüleri ve tarihi evleri görüyor, Sille Deresi kenarında kurulmuş çay bahçelerinde dinlenme fırsatı buluyoruz. Sonrasında İç Anadolu bölgesinin ilk ekolojik sistem üzerine kurulmuş olan Konya Tropikal Kelebekler Bahçesini geziyoruz. Bahçeye girdiğiniz zaman binlerce bitki ve kelebeğin bulunduğu büyüleyici bir atmosfer ile karşılaşacaksınız. Ardından Konya’da rehberimiz eşliğinde şehir turuna başlıyoruz. Konya şehir merkezinde görülecek yerler arasında ; Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Müzemizin içinde yer alan Derviş Hücreleri, Matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Humussan (Susmuşlar) Kapısı, Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa Türbeleri, Semahane ve Mescit Bölümleri ile Mevlâna ve Aile Fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana binayı geziyoruz. Ardından Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebriz’i Türbesi’ni ziyaret edip Alâeddin Tepesi’nde bulunan Alâeddin Camisi’ni geziyoruz. Sultan II. İzzeddin Keykavus Devrinde, Emir Celâlettin Karatay tarafından, 649 yılında inşa edilen Karatay Medresesi bir diğer gezi noktamız olacak. Bu muhteşem eser 1955’den beri Karatay Çini Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır. Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi öğretilmek üzere 663’de yaptırılan İnce Minareli Medreseyi gezdikten sonra konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.. Geceleme Otelde. KONYA DÜNDAR OTEL


NOT: FİYATA DAHİL OLAN AKŞAM YEMEĞİMİZİ YÖRESEL LEZZETLER EŞLİĞİNDE TARİHİ RESTAURANTIMIZDA ALACAĞIZ!

 

 

3.GÜN: 17/12/2023

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından şehrin 5-6 km. batısından başlayıp, Dere’ye ulaşan yeşil vadiye kadar uzanan Tarih boyunca suyu, havası ve bağları seyahatnamelere, dîvânlara konu olmuş, ünü bütün dünyaya yayılmış, Bugün çevresi ormanlarla kaplı güzel bir mesire yeri olan Eski Meram Bağları’na gidiyoruz.. Meram’da vereceğimiz serbest zaman sonrasında molalarla birlikte 3-4 saat sürecek bir yolculukla Başkentimiz Ankara’ya varıyoruz. Burada programımızda yer alan Atamızın Ebedi İstirahatgahı olan Anıttepe’de yer alan Anıtkabir’e ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra ise dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalar bırakıp başka bir turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

KONYA HACI ŞÜKRÜ RESTORANDA AKŞAM YEMEĞİ MENÜSÜ:

* AZ BAMYA ÇORBASI
* 100 GR KONYA KEBABI
* 4/1 SALATA ORTAYA
* SAÇ ARASI TATLISI
* SEÇMELİ İÇECEK
* SU
* ÇAY

 

 


Şeb-i Aruz Sema Gösterisi Bileti DAHİL

 

TUR ÜCRETİ

2 VE 3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI:3.250 TL

SNGL (TEK KİŞİ) KONAKLAMA FARKI: 900 TL

0-6 YAŞ (2 YETİŞKİN YANINDA) : 1.750 TL

6-12 YAŞ (2 YETİŞKİN YANINDA) : 2.500 TL

 

TUR BAŞLANGIÇ TARİHİNE BİR AY KALAYA KADAR İPTAL HAKKI MEVCUTTUR! 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Mercedes Tourismo veya Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım

*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler, çay, kahve, kek, su)
*Çevre Gezileri
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehberler

*1 Gece Otelde Oda-Kahvaltı Konaklama

*1618 No’lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

* Akşam yemeği dısarıda restaurantta KONYA FIRIN KEBABI MENÜSÜ

Şeb-i Aruz Sema Gösterisi Bileti (Gösteriler akşam olacaktır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

*Tüm Öğlen ve Akşam Yemekler

*Tüm Özel Harcamalar

Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.