18 MAYIS 2024 GÜNÜBİRLİK ESKİŞEHİR-ODUNPAZARI TURU

GÜNÜBİRLİK TUR+REHBERLİK ÜCRETİ!!

Gezilecek Yerler

ESKİŞEHİR-SAZOVA KÜLTÜR VE BİLİM PARKI-KENTPARK-ODUNPAZARI -KURŞUNLU KÜLLİYESİ-ATLIHAN-ESKİŞEHİR BAL MUMU MÜZESİ-DEVRİM ARABASI MÜZESİ-PORSUK ÇAYI-ADALAR-

Geceleme

GÜNÜBİRLİK

1.000 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

GÜNÜBİRLİK ESKİŞEHİR TURU


 

TUR KALKIŞ SAATLERİ:

00:15 KAPAKLI
00:30 ÇERKEZKÖY KİPA AVM KARŞISI(KIVANÇ TEKSTİL ÖNÜ)
01:30 ÇORLU ESKİ KIZ MESLEK DURAĞI
02:00 SİLİVRİ

 
Turumuz Gece Saat 01:30’da Belirlenen noktadan siz değerli misafirlerimizi de alarak ikramlar eşliğinde keyifli Eskişehir yolculuğumuza başlıyoruz.
Yolda vereceğimiz molalar sonrasında Adapazarı-Pamukova-Bozüyük güzergahından geçerek sabah saatlerinde Eskişehir’e varıyoruz. Gezimize sabah Eskişehir yakınlarında alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. EKSTRA! Dileyen misafirlerimiz burada kahvaltı alabilir. Ardından Kentpark'a gidiyoruz.Kentpark, Otogar ile Gökmeydan Mahallesi arasındaki yaklaşık 300 bin metrekarelik alanda yer almaktadır. Kentpark içinde açık ve kapalı yüzme havuzları, Türkiye’de bir ilk olan yapay plaj, restoranlar, at binme alanları, oyun grupları bulunmaktadır.Eskişehir, Kentpark projesi ile Türkiye’nin denizi olmayan bir kentinde plaja sahip olma ayrıcalığını kazanmıştır. Kent Park’ın Porsuk Çayı’na bakan kısmında oluşturulan özel alanda Türkiye’nin ilk yapay plajı inşa edilmiştir. Gerçek deniz kumu ile donatılan plaj, özellikle yaz aylarında denize gidemeyen kent halkının deniz keyfini yaşamalarına olanak sağlamaktadır. 350 metre uzunluğunda olan yapay plajın yanı başında biri çocuklara olmak üzere iki de açık yüzme havuzu bulunmaktadır.Eskişehirlilerin deniz keyfini yaşadıkları Akdeniz sahillerini anımsatan plajı ile meşhur Kentpark’ta dolaşırken park içerisinde yer alan Manej’de ata binme deneyimini çocuklarınızla beraber yaşayabilirsiniz.Osmanlı Dönemi’nde kalma evleri ile meşhur olan Odun Pazarı’nda Atlıhan Tarihi Çarşısı, Dünya’da tek olan Lületaşı Müzesini ve Kurşunlu Külliyesi’ni (Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan), 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevihane'sini ziyaret ediyoruz. Ardından, Yılmaz BÜYÜKERŞEN imzalı Balmumu Heykel Müzesi zamanda yolculuk yaparcasına keyifle gezeceğimiz yerler arasında olacak. Odun pazarı gezimizi tamamladıktan sonra 1894 Yılında temelleri atılan Tülomsaş Fabrikasın’da yer lan Türkiye’nin ilk yerli otomobili Devrim Arabasını görüp fotoğraflıyoruz .Daha sonra öğle yemeği molası  için Adalar diye tabir edilen Porsuk çayı kenarında serbest zaman veriyoruz. Burada dileyen missafirler Çi Börek tradına bakabilir, dileyenler porsuk üzerinde tekne ve kayıklar ile keyifli bir tur yapabilirler,çay kahve içebilirler... Buradaki serbest zamanının ardından ise  Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkına gidiyoruz. Disneyland olarak tabir edilen bu eğlenceli park içerisinde serbest zaman sonrasında turumuzu tamamlıyoruz ve dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp bir başka turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


TUR ÜCRETİ:

YETİŞKİN: 1.000 TL

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Araç İçi İkramlar (Soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)

*Çevre Gezileri

*Turizm Bakanlığı'ndan Kokartlı Profesyonel Rehberler

*Gidiş-Dönüş Ulaşım

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Müze Ören Yeri Giriş Yerleri
*Tüm  Yemekler

Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.