18 - 21 NİSAN 2024 GURME TURU - ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ- MERSİN TARSUS-KONYA LALE BAHÇELERİ TURU

3 GÜN 2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA (SABAH KAHVALTISI+AKŞAM YEMEĞİ)

Gezilecek Yerler

ADANA-TAŞ KÖPRÜ-ULU CAMİİ-SAAT KULESİ-SABANCI CAMİİ-MERSİN-TARSUS-St. Paul KUYUSU-DANYAL PEYGAMBER MAKAMI-ESHAB-I KEYF (Yedi Uyurlar) MAĞARA-TARSUS EVLERİ-HZ. MEVLANA MÜZESİ-SİLLE AYA ELENİ KİLİSESİ-ALAEDDİN CAMİİ-ŞEMS TEBRİZ-İ TÜRBESİ-KARATAY ÇİNİ MÜZESİ

Konaklama

YARIM PANSİYON

Geceleme

2 GECE

6.500 TL'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
Tur Porgramını Yazdır

18-21 NİSAN 2024 ADANA PORTAKL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ-MERSİN-TARSUS KONYA LALE BAHÇELERİ TURU

YÖRESEL LEZZETLER GURME TURU..

 

 

*KONYA'DA AKŞAM YEMEĞİMİZ DIŞARIDA RESTAURANTTA ALINACAKTIR! SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZE KONYA MUTFAGININ EŞSİZ LEZZETLERİNDEN BİRİ OLAN MESHUR KONYA FIRIN KEBABI MENÜ ŞEKLİNDE İKRAM EDİLECEKTİR.!!  

KONYA HACI ŞÜKRİ 1907 RESTAURANT...

*MERSİN'DE AKŞAM YEMEĞİMİZ DIŞARIDA RESTAURANTTA ALINACAKTIR! SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZE MERSİN'İN EŞSİZ LEZZETLERİ MENÜ ŞEKLİNDE İKRAM EDİLECEKTİR.!!  

MERSİN YEDİ KARDEŞLER RESTAURANT... 

                                                          KALKIŞ NOKTALARI:


                                 

    16:15 TEKİRDAĞ                                                             
    17:00 LÜLEBURGAZ
    18:00 SARAY OTOGAR ÖNÜ
    19:30 ÇORLU ESKİ KIZ MESLEK DURAĞI                  +
    18:15 KAPAKLI
    18:30 Ç.KÖY KİPA KARŞISI(KIVANÇ TEKSTİL ÖNÜ)
    19:30 ÇORLU ESKİ KIZ MESLEK DURAĞI
    20:15 SİLİVRİ

 

                                                                                                       

       

                                 
                                                                                                        
                                                                                                       
1.GÜN : 18/04/2024 PERŞEMBE

Saat 19:30’da Eski Kız Meslek Lisesi hareket ile başlayan turumuz İstanbul-Bolu-Ankara-Aksaray-Pozantı'yı takiben Olimpiyatlar Şehri Adana’ya doğru yol alıyoruz.

2.GÜN: 19./04/2024 CUMA

Adana’ya ulaştığımızda ilk olarak Rahmetli Adanalı Sakıp Sabancı’nın isteği üzerine Ailesi tarafından yaptırılan Sabancı Camii’ ni Geziyoruz.28.500 kişiye aynı anda hizmet verebilen 1998 yılına tarihli bu güzel yapıyı alanında uzman rehberimiz ile geziyoruz.32 metre çaplı ana kubbe 32 farza, avludaki 28 kubbe Kuran-ı Kerim'de adı geçen 28 peygambere, ana kubbedeki 40 pencere Hz.Muhammed (s.a.v.)’in peygamber olduğu yaşa ve 40 rekat namaza, 99 metrelik 6 minare Allah’ın 99 güzel ismine karşılık gelir. Bu mimari harikası camii gezimizin ardından Adana’nın ilk yerleşim yerleinden biri olan Büyük Saate gidiyoruz.Adana’da Seyhan Nehri üzerinde bulunan Roma İmparatoru Hadrian Döneminde İnşaa Edilen Ve Adana’nın Simgesi Haline Gelen 310 metre uzunluğundaki Taş Köprüyü Ziyaret ediyoruz. Burada Fotograf Molası Verdikten Sonra Adana'nın  sembollerinden Büyük Saat’i görüp fotoğraflıyoruz. Ardından festival alanına geçiyoruz. Renkli kıyafetlerle kortej yürüyüşü, konser, sergi, workshoplar ve sokak lezzetleri ile karnaval alanının tadını çıkartıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği yer ve zamanda buluşarak dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Burada  öğlen yemeği  İÇİN vereceğimiz  serbest zaman sırasında Adana'nın zengin mutfak kültüründe yer alan muhteşem yemeklerinin tadına bakıyoruz. Adana Yöresel yemekleri içinde çorbalar; yüksük çorbası, tirşik çorbası, dul avrat çorbası, ıspanak başı çorbası, para para çorbası ve analı-kızlıdır. Şırdan dolması, mumbar, kelle paça- çürük gibi yemekler sadece Adana bölgesine özgü tatlardır. bu güzel tatları deneyimleyip rengarenk tezgahların arasında alışveriş yapıp eğlenceli vakit geçirdikten sonra, belirlenen noktada toplanıp, dinlenmek üzere Otelimize gidiyoruz. Geceleme Otelimizde. MERSİN

NOT: Bu Akşam Yemeğimiz Fiyata Dahildir! Ve Mersin'de Muhteşem Yöresel Lezzetler Eşliğinde Dısarıda Restoranda Alınacaktır!

 

  3.GÜN 20/04/2024 CUMARTESİ

 Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Eski bir yerleşim olan Tarsus zengin kültürü ile dikkat çekmektedir. Tarsus’ta gezimize Eshab-ı Keyf (Yedi Uyurlar) Mağarası ile başlıyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimiz sonrası Tarsus merkeze varıyor ve Çanakkale Savaşlarında vermiş olduğu hizmetle tüm dünyanın dikkat kesildiği Nusrat Mayın Gemisi ilk durağımız oluyor. Ardından Mısır'ın ünlü kraliçesi Kleopatra'nın sevgilisi Romalı General Antonius ile Tarsus'da buluşmak üzere geldiklerinde şehre girdikleri kapı olan Kleopatra Kapısını görüyoruz. Anadolu kültüründe önemli yeri olan Şahmeranın öldürüldüğüne inanılan Şahmeran Hamamını faal bir hamam olması sebebiyle dışarıdan görüp Eski Sokaklarda dolanıp Tarihi Tarsus Evleri arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında tam yerinden nar ekşisi ve cezerye alıyoruz. Sonrasında gezimizi, sırasıyla, Danyal Peygamber Makamı, Kırkkaşık Bedesteni, Bilal Habeşi’nin Makamı ve son olarak St. Paul kuyusu ile tamamlayıp Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Geceleme Otelimizde.KONYA

NOT: Bu Akşam Yemeğimiz Fiyata Dahildir! Ve Mersin'de Muhteşem Yöresel Lezzetler Eşliğinde Dısarıda Restoranda Alınacaktır!

 

 

 

4.GÜN 21/04/2024 PAZAR

Sabah otelce alacağımız kahvaltının ardından Türkiye'nin yüz ölçümü bakımından en büyük ili ve Anadolu Selçuklu Devleti ile Karamanoğulları’na başkentlik yapmış Konya’ya varıyoruz. 35 ayrı renkte milyonlarca lalenin boy attığı tarlaları gezmeye gidiyoruz. Turuncu, pembe, mor, kırmızı, sarı, beyaz, siyah şeritler halindeki laleler Konya Ovası’na inmiş bir gökkuşağı gibi. Göz alabildiğine uzanan, aralarına kazara karışan başka renkteki lalenin hemen yok edildiği 300 dönümlük tarlaların renk cümbüşünü izleyip fotoğrafladıktan sonra Barışın ve hoşgörünün sembolü olan Konya’da Hristiyanlar ve Müslümanlar yüzyıllarca birlikte yaşamış, birlikte çalışarak bozkırın ortasında adeta bir vaha benzeyen Konya’nın merkezine 8 km uzaklıktaki Sille adındaki küçük semti yaratmışlardır. Sille’de mutlaka görülmesi gereken bir diğer önemli eser ise Aya Elena Kilisesi’dir. Buradaki Aya Elena Kilisesi, camileri, köprüleri ve tarihi evleri görüyor, Sille Deresi kenarında kurulmuş çay bahçelerinde dinlenme fırsatı buluyoruz. Sonrasında İç Anadolu bölgesinin ilk ekolojik sistem üzerine kurulmuş olan Konya Tropikal Kelebekler Bahçesini geziyoruz. Bahçeye girdiğiniz zaman binlerce bitki ve kelebeğin bulunduğu büyüleyici bir atmosfer ile karşılaşacaksınız. Ardından Konya’da rehberimiz eşliğinde şehir turuna başlıyoruz. Konya şehir merkezinde görülecek yerler arasında ; Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Müzemizin içinde yer alan Derviş Hücreleri, Matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Humussan (Susmuşlar) Kapısı, Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa Türbeleri, Semahane ve Mescit Bölümleri ile Mevlâna ve Aile Fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana binayı geziyoruz. Ardından Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebriz’i Türbesi’ni ziyaret edip Alâeddin Tepesi’nde bulunan Alâeddin Camisi’ni geziyoruz. Sultan II. İzzeddin Keykavus Devrinde, Emir Celâlettin Karatay tarafından, 649 yılında inşa edilen Karatay Medresesi bir diğer gezi noktamız olacak. Bu muhteşem eser 1955’den beri Karatay Çini Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır. Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi öğretilmek üzere 663’de yaptırılan İnce Minareli Medreseyi gezdikten sonra dönüş yolculuğumuza başlıyor Siz Değerli Misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.
TUR ÜCRETİ:

2 VE 3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI: TL


SNGL(TEK KİŞİ) ODA FARKI:  TL


0-2 YAŞ (İKİ YETİŞKİN YANINDA): ÜCRETSİZ. (KOLTUK İÇİN BİLGİ ALIN)

0-6 YAŞ (İKİ YETİŞKİN YANINDA):  TL

6-12 YAŞ(İKİ YETİŞKİN YANINDA):  TL


KREDİ KARTI İLE YAPILAN ÇEKİMLERDE HERHANGİ BİR İPTAL DURUMUNDA İADE YAPILIRKEN KART KOMİSYONU DÜŞÜLEREK İADE YAPILACAKTIR!


MENÜLER:

 

KONYADAKİ AKŞAM YEMEĞİ MENÜSÜ -                                  MERSİN AKŞAM YEMEĞİ MENÜSÜ

 

KONYA HACI ŞÜKRİ 1907 RESTAURANT                                  MERSİN YEDİ KARDEŞLER RESTAURANT

 

*Mercimek Çorbası/Bamya Çorbası                                          * Adana Kuşbaşı Karışık Kebap
*Acılı ezme                                                                                 * 2 Adet Fındık Lahmacun
*100 gr Konya Kebabı                                                               * Çoban Salata-Mevsim Salata
*Sac Arası tatlısı                                                                        * Garnitür
*Su                                                                                              * Tatlı
*Kola/Fanta/Ayran/                                                                  * Kola/Fanta/Ayran/Şalgam
                                                                                                    * Su

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Mercedes Tourismo veya Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım
*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler, çay, kahve, kek, su)
*Çevre Gezileri
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehberler
*1 Gece Mersin’de Otelde Oda-Kahvaltı Konaklama
* 1 Gece Konya’da Otelde Oda-Kahvaltı Konaklama
*1618 No’lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Akşam yemeği dışarıda restaurantta KONYA FIRIN KEBABI MENÜSÜ
*Akşam yemeği dışarıda restaurantta MERSİN KEBAP MENÜSÜ

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

*Tüm Öğlen Yemekleri

*Tüm Özel Harcamalar

Canlı Destek Canlı Destek SİZİ ARAYALIM
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.